SKI AREÁL ARMATURKA
v provozu
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Poslední listy opadávají. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Kam ale v zimě vyrazit? Rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice vidět jsou, ale na Rakouská střediska ty naše stále nemají. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, lanovky v česku rychle přibývají a svah je upravován častěji a častěji. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Česká střediska se zlepšují, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Co ale zahraničí? Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Musíte ale počítat s výrazně dražsí a delší cestou. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pondělí 30.1.
sněžení
-4°C
-1°C
Úterý
31.1.2023
částečně oblačno
-1°C
-1°C
Středa
1.2.2023
sněžení
1°C
-2°C
Čtvrtek
2.2.2023
sněžení
-1°C
-5°C