SKI AREÁL ARMATURKA
v provozu
Zobrazit na:

Kde hledat informace o lyžování v českých areálech?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zajíždějí nové rolby. Testují systémy umělého zasněžování. Zimní sezóna už klepe na dveře.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Nedostatku sněhu se letos prý bát rozhodně nemusíme. Celkově nadcházející sezóna vypadá slibně. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. V médiích je informací dost, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Zaplatí to lyžaři v ceně skipasů.

Rychlejší možností je Internet. Zpravodajských webů je spousta. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od malých kopečků s jedním vlekem až ty po největší lyžařské komplexy. Web je také přehlednější. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Stav sněhu a aktuální teplotu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace musíte umět hledat.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 29.1.
zataženo
-5°C
-4°C
Pondělí
30.1.2023
sněžení
-4°C
-1°C
Úterý
31.1.2023
částečně oblačno
-1°C
-1°C
Středa
1.2.2023
sněžení
1°C
-2°C